multiwersum

Description inbound


You are not connected. Please login or register

Regulamin Forum

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Regulamin Forum on Pią Sty 06, 2017 7:33 pm

Admin


Admin
I. Wstępne postanowienia

 1. Regulamin jest narzędziem służącym przede wszystkim dobru użytkowników forum.
 2. Zasady zamieszczone w Regulaminie obowiązują wszystkich użytkowników forum Multiwersum.
 3. Regulamin może ulec zmianie.

  1. Użytkownicy mogą proponować zmiany w regulaminie. Propozycje będą rozpatrywane przez administrację.


 4. Administracja jest ostatecznym sędzią w sytuacjach spornych.


II. Użytkownicy

 1. Użytkownicy mają pełne prawo korzystać z forum zgodnie z obowiązującymi zasadami.
 2. Użytkownicy powinni zachowywać się w sposób kulturalny, z poszanowaniem innych użytkowników.
 3. Wszelkie konflikty osobiste pomiędzy użytkownikami, nie powiązane bezpośrednio z forum, należy rozwiązywać poza forum publicznym.

  1. Administracja zachęca do korzystania w takich sytuacjach z funkcji Prywatnych Wiadomości. Jednak używanie PW do nękania innych użytkowników jest zabronione.


 4. Forum jest dostosowane dla użytkowników w wieku powyżej 13 lat.

  1. Treści które skierowane są w stronę osób pełnoletnich powinny zostać ukryte poprzez kod "spoiler" i odpowiednio oznaczone.


 5. Wulgaryzmy są dozwolone w granicach dobrego smaku. Należy ograniczyć je, gdy innym graczom będą one przeszkadzać.


III. Avatary i Sygnatury

 1. Maksymalny rozmiar avataru użytkownika to 300 px szerokości na 350 px wysokości.
 2. Sygnatury nie posiadają konkretnych ograniczeń, ale w sytuacji, gdy sygnatura użytkownika powoduje zniekształcenie forum i/lub zawiera treści nieodpowiednie, administratorzy mogą wymusić jej zmianę.


------------------------------------
Przebieg gry
1. Jedno konto na forum odpowiada jednej postaci w grze.
2. Użytkownik może posiadać dowolną liczbę postaci.
a) Prosimy, by dostować tą liczbę do własnych możliwości i nie zaniedbywać swoich postaci. Dłuższe braki aktywności danego bohatera na forum powinny być uzasadnione fabularnie.
3. Główny rozwój postaci odbywa się przez przygody (czyli sesje prowadzone przez Mistrza Gry).
"Przed wyruszniem w drogę należy zebrać drużynę"
a) Aby wziąć udział w przygodzie, należy zebrać kilku chętnych graczy i poprosić wybranego MG o poprowadzenie tejże przygody.
b) Możliwe są również przygody indywidualne (gdzie MG prowadzi grę tylko jednej postaci), jednak preferowane są drużynowe.
c) Reguły prowadzenia przygody, liczba graczy biorącej w niej udział itd. są kwestią indywidualną, ustalaną między graczami a MG.
<zastanawiałam się, czy nie pisać czegoś w stylu "MG może sobie sam wymyślać co sie wydarzy na przygodzie ale nie powinien łamać zasad świata" ale to jest chyba punkt do jakiegoś osobnego, może ukrytego, regulaminu MG>
d) Gracze mogą też grać między sobą, bez udziału MG, w wyznaczonych do tego miejscach. Uznajemy, że sytuacje rozegrane w ten sposób dzieją się przed trwającą właśnie przygodą. Tym samym, jeżeli postać bierze udział w przygodzie, w fabule poza przygodą nie powinno dojść do sytuacji mocno wpływającej na tę postać (jak np. złamanie nogi, oślepnięcie, zmiana w psychice czy zdobycie istotnej umiejętności).
<i tu jakiś przykład. Np. moja postać Lilia bierze udział w przygodzie, na której pierwszy raz ujrzała smoka. W oczekiwaniu na odpowiedź MG postanawiam pograć Lilią w karczmie, gdzie zebrało się kilka innych postaci. Gdy któraś z nich spyta Lilię, czy ta widziała kiedyś smoka, ta zaprzecza, ponieważ uznajemy, że wydarzenia z przygody będą miały miejsce po wydarzeniach z karczmy. Dopiero po zakończeniu tej przygody Lilia będzie mogła opowiadać o swoim spotkaniu ze smokiem. >
4. Każda postać ma przydzielonego Mentora (Opiekuna? Chyba Opiekun brzmi lepiej), którego zadaniem jest pomoc graczowi oraz organizacja fabuły postaci poza przygodami. Opiekun może tworzyć dodatkowe wątki dla postaci, splatać je z wątkami innych postaci, wprowadzać do fabuły nieoczekiwane wydarzenia czy postaci specjalne itd.
a) Stopień ingerencji Opiekuna w fabułę postaci powinien być ustalony z graczem. Opiekun ma jedynie ubarwiać grę na forum i pomagać graczowi w rozwijaniu postaci, nie ma takiego wpływu na świat jak MG podczas przygody.

Rozwiązywanie konfliktów
1. Administracja zakłada, że użytkownicy będą potrafili dogadać się między sobą i prowadzić gry, które każdemu uczestnikowi będą odpowiadać.
2. Na forum panuje storytelling, wszelka mechanika ma jedynie stanowić pomoc, a jej przestrzeganie i stopień skomplikowania zależy od ustaleń między graczami. Jedynie MG prowadzący przygodę <lub event poza przygodą?> może narzucić własne reguły, o których musi poinformować wszystkich uczestników przed rozpoczęciem.
<i dobrze by było w tym miejscu przedstawić jakąś "domyślną mechanikę", czyli "jak nie ustalimy inaczej to jest właśnie tak">
3. Jeżeli storytelling nie wystarczy, np. gdy gracze nie są zgodni co do tego, czy krępy krasnolud uniknął strzały elfa, można rozwiązać sytuację przez rzut kością.
<A kości można zrobić różne, bo przy tworzeniu wybieramy nie tylko liczbę ścianek, ale też obrazek dla każdej ze ścian. Czyli równie dobrze może być "4", 4 kropki jak i "ukąsił cię jadowity wąż i umarłeś" xP>
4. Jeżeli gracze wciąż nie mogą dojść do porozumienia, mogą prosić o opinię jednego z Opiekunów lub MG. <choć pewnie będą to te same osoby xP> Wyrok MG w takiej sytuacji jest ostateczny.
5. Konflikty między graczami a MG oraz wszelkie konflikty dziejące się poza grą rozwiązuje Administracja.

Zobacz profil autora http://multiwersum.forumpl.net

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach